باز هم رمضان

*باز هم رمضان باز هم سحر باز هم افطار باز هم  روزه و باز هم قرآن، نمی خواهم مثل خیلی ها موعظه کنم  فقط نکته هایی به ذهنم می رسد که  در ماه رمضان ها جزء باز هم هاست :

 

  • اول ماه ،روز یوم الشک ، اثبات حلول ماه ، حرف های مردم واینکه هیچ گاه دلیل این کش و قوس ها را نمی فهمند دلیل اینکه دیگر کشور ها این طوری نیستند ولی ما .............. .
  • صدا وسیما ، برنامه هایش ،اینکه چرا باید هر شبکه یک سریال داشته باشد، چرا باوجود اینه زمان کلی ماه رمضان معلوم است باز هم سریال ها سرهم بندی می شوند ، چرا باید موضوع سریال ها تکراری باشد، چرا آدم های داستان ها این قدر رویایی هستند ، و باز هم حرف های مردم و........... .
  • سال گذشته ماه رمضان یک نکته جدید داشت . امسال هم یک نکته جدید دیگر. ادارات دولتی ، مدارس و بانک ها تقریبا حدود یک ساعت دیرتر باز می شوند دلیلش معلوم نیست جالب اینکه خبرنگار رسانه ملی در مورد این مسئله فقط ابراز خوشحالی می کند واصلا به دنبال دلیل این اتفاق نیست من هنوز نفهمیدم که چرا باید این گونه باشد و آیا این با بیانات رهبری تطابق دارد؟ (راستی کار جدید کردن هم شده جزء باز هم ها.)

 

 

**مصاحبه مطبوعاتی رئیس جمهور بسیار جالب بود راستش یاد کلاس اخلاق افتادم دائما کشورهای دیگر را نصیحت کرد از آن ها خواست که بهتر باشند این گونه باشند آن گونه باشند این که ما چه می کنیم مهم نبود فقط شعار بود و مطلقا تکراری ای کاش به جای اینکه دیگران و مردم را [...] فرض  می کردند  لحظه ای  فکر می کردند.

 

*** چند وقتی است که این سوال برایم مطرح شده که اردوی جهادی عامل ایجاد تقواست یا داشتن تقوا عامل رفتن به جهادی؟ یا بهتر بگو جهاد مقدم بر تقواست یا تقوا مقدم بر جهاد؟

 

 

محمدرضا

/ 7 نظر / 36 بازدید
كاظم

جهاد رو بريز دور. فقط تقوا.

محمد

خيلی خوشحالم. خودت می دونی از چی. در باب نوشتت هم بعدا حرفم رو می زنم.

رضا مقدم

شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است.

مهدی خلجی

اين سوال من بود وقتی می خواستم مکه بروم و جوابم اين شد مکه اول راه نيست آخر راه هم نيست مکه قسمتی از راه است جهادی هم همينطور قسمتی از راه تقواست بشرط اينکه انسان گامها را برای تقوا بردارد

محمد

برو کلاتو بنداز هوا که مهدی خلجی برات اين همه نوشته. برا ما که نمی نويسه.

احسان

اولا در مورد سئوالتون بنظر من تقوا دارای درجاتی است که هر کسی بنا به تلاش خود و لطف خدا در مرتبه‌ای از اون قرار داره. حالا بعضی امور ميتونه که فيتيله اين درجه رو بالا ببره. ثانيا: اينکه در مورد احمدي نژاد تندروی کردم. بخش زيادی از نوشته‌های من در مورد اين فرد بازتاب سخنان و عملکرد خودش مي‌باشد و اينکه برخی رسانه‌های جهان (نگفتم اکثرشون یا همشون چون مطمئن نيستم) در مورد اين فرد چه نظری دارند. ما بقی داستان هم که حساب دو دوتا چهارتاست. که اگه يک آدم در مقام يک رييس جمهور اينهمه اشتباه داشته باشد. از کفايت سياسی می‌افته. حالا اگه لطف کنيد بگيد که کجای داستان رو تند رفتم ممنون ميشم.